Singapúr

Singapúr

Kedysi rybárska dedina

Zaujímavosti:
Hotel Marina Bay Sands bol najdrahšou stavbou na svete s cenou 5,7 miliardy USD (možno stále je – 2014). Hotel má 59 poschodí. Poschodie 59 je určené pre verejnosť na výhľady po meste Singapúr a je dostatočne veľké pre množstvo ľudí. Na poschodí 57 sa nachádza veľký bazén iba pre hostí hotela na vrchole budovy.

Záhrady v zátoke (Gardens by the Bay) – krásny park v strednom Singapure. Každý večer tu prebieha svetelná šou s fantastickou hudbou a na najvyššom strome sa nachádza reštaurácia Indochine. Celková atmosféra je úžasná a návštevníci sú absolútne ohromení. Jedna osoba dokonca povedala, že toto je Utopia. Nuž, nie úplne Utopia, ale toto je skutočnosť.

Singapúr – kedysi rybárska dedina, neskôr v 19. storočí sa stal dôležitým prístavom. Dnes je to jeden z hlavných finančných centier Ázie.

Merlion v zátoke Marina. Merlion je mystická bytosť s hlavou leva a telom ryby, ktorý je najdôležitejšou ochrannou známkou a symbolom krajiny. Niektorí ľudia hovoria, že ak ste nevideli Merliona, nevideli ste plne Singapur. Pôvodná socha v parku Merlion meria 8,6 metrov na výšku, váži 70 ton a je jedným z najznámejších symbolov Singapuru. Hlava leva reprezentuje leva, ktorého zbadal princ Sang Nila Utama, keď znovu objavil Singapuru v roku 11 nášho letopočtu, ako je zaznamenané v malajských kronikách, a rybí chvost Merliona symbolizuje staroveké mesto Temasek (v javánčine znamená more), ktorým sa Singapur volal predtým, ako ho princ pomenoval Singapura (v sanskrite znamená leví mesto). Merlion reprezentuje pokorné začiatky Singapuru ako rybárskej dediny a je národnou ikonou, ktorú musíte navštíviť počas svojej cesty sem. Nezabudnite zachytiť výhľad na nábrežie a Merliona s pozadím mrakodrapov v stredisku Central Business District v Singapure.

 

Marina Bay Sands, Singapurské kolo, Záhrady pri zálive, Hotel Marina Bay Sands, Finančné centrum Marina Bay, Laserová šou, Merlion.

Poznámka: „Merlion“ je mýtická bytosť s hlavou leva a telom ryby, ktorá je populárnym symbolom Singapuru.

 

Back to top button